Za slávu bohů 2017

10. 09. 2017

obrad

    O víkendu 13. - 14. 5. 2017 uspořádal Vanir již 2. ročník raně středověkého turnaje Za slávu bohů. Děkujeme všem účastníkům, bez kterých by akce nemohla proběhnout.

    Nejprve bylo potřeba získat si přízeň bohů, což se díky večernímu obřadu podařilo a válečníci i lukostřelci byli ušetřeni zranění. Hromovládci Perun s Thorem se na obloze chvíli prali, ale díky dobrým výkonům v boji našich válečníků, jsme byli jejich řádění ušetřeni.

    Bojovníci bojovali v připraveném kolbišti a snažili se uštědřit svému protivníkovi co nejvíce zásahů. Trojice nejlepších musela projevit všestrannou obratnost, dobrý válečník totiž musí umět nejen bojovat, ale i házet kopím, střílet z luku a zejména sekat ostrým mečem. Nejlépe obstál Abe, zastupující skupinu Gunnar.

    Lukostřelci měli možnost ukázat svoje dovednosti ve dvou disciplínách. První byla střelba pohyblivý terč a druhá střelba na trojúhelník, při které šlo o to, zasáhnout trojúhelník nejvýš. Nejlepším střelcem se stal zkušený lukostřelec Jirka Man.

    Po ukončení bojů se někteří účastníci zúčastnili vikingské hry knattleikr. Na konci sobotního dne čekala na všechny zúčastněné bohatá hostina. Noční veselí probíhalo společně u jednoho ohně a vrcholem toho byly zajímavé přednášky, debaty i oslavná báseň.

turnaj vitezoveknattleikrhostina

Celá fotogalerie zde